Hakkımda

1990 yılının Mart ayında dünyaya gelen ben; 2007 yılında hayallerini kurduğum, İstanbul Üniversitesi Ekonometri bölümünü kazanarak, 2011 yılında mezun oldum. Bitirme tezimi; ‘İstihdamı Etkileyen Faktörler’ üzerine yazdım.

Ekonometri bölümünü severek okumuş olsam da, hep içimde analist bir İK’cı olmak vardı. Bu nedenle üniversitede okurken İK alanında bir şeyler yapmak istedim.

Tatlı tesadüfler sonunda ev arkadaşım, ablam, ortağım; Senem Anıl ile enerjik agency şirketini büyük bir enerjiyle 2012’nin başında kurduk.

2017 yılında radikal bir kararla HR SaaS ürünümüzü hayata getirmek amacıyla İngiltere’ye geldik; çalışmalara doyamadığım Senem ile birlikte ikinci şirketimiz olan coolever.life ‘ı kurduk.

Yurt dışında işe başlayanların maceralarını, remote çalma hayatını, kurumsal dünyanın dinamiklerini röportajların yer aldığı ve işe alım süreci ile ilgili aklınıza gelebilecek sorulara cevap bulabileceğiniz Türkçe ve İngilizce yazılar için, Coolever Blog‘una da göz atmanızı tavsiye ederim.

Fil: PHP ve Teknoloji Dergisi, Eticaretmag, İşkolig, Sosyal Medya Kulübü, SMK Dergi ve Radikalde çeşitli yazılar yazdım.

PHPKonf 2016’da “Senin Değerin Ne Kadar?” konusuyla konuşmacı olarak yer aldım.

Ekonometrist, insan sever yetenek avcısı ve girişimci olarak; İnsan kaynakları ve internet sektörü ile ilgili gözlemlerimi ve araştırmalarımı bu blog üzerinden paylaşıyor olacağım.

Umarım keyifle okursunuz.:)

11 Yorum

 • Burak Altın

  Merhaba,

  Yazılarınızı yeni yeni takip etmeye başladım. Güzel konulara değiniyorsunuz. Böyle devam 🙂

  Hakkımda sayfasında “e-nerjik.com”‘u bir link olarak verirseniz daha iyi olur bence.

  İyi Günler

 • Ceyda

  Merhaba,

  Çok teşekkür ederim 🙂

  Önerinizi hemen dikkate alacağım.

  Sevgiler,

 • Keremel

  Çalışmalarınızda başarılar diliyorum. e-nerjik güzel bir girişim. Devamını diliyorum.

 • Bahattin Güden

  İKcı şapkasına sahip olmasam da mühendis şapkasıyla diyebilirim ki çok keskin ve net gözlemler.
  Paylaşımlarınızın sürekli olması temennisiyle.

 • Adem Güler

  Bakış açınız, konuları analiz edip değerlendirmeniz çok başarılı. Tebrik ederim. Başarılarınızın katlanarak devam etmesini temenni ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir